bilgi@izniktso.org.tr - info@izniktso.org.tr

BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
Pernas İşbirliği İmkanları
Buradasınız: Anasayfa / Odamızdan Haberler
2 Ekim 2023, Pazartesi
PERNAS İŞBİRLİĞİ İMKANLARI
Malezya pazarına girmek isteyen Türk markaları için Malezya Maliye Bakanlığına bağlı bir şirket olan Perbadanan Nasional Berhad (Pernas) tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi verilmektedir.
PERNAS İŞBİRLİĞİ İMKANLARI

Kuala Lumpur Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıya atıfla başta yiyecek, içecek ve tekstil sektörleri olmak üzere Malezya pazarına girmek isteyen Türk markaları için Malezya Maliye Bakanlığına bağlı bir şirket olan Perbadanan Nasional Berhad (Pernas) tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi verilmektedir.

Kuala Lumpur Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıda, başta yiyecek, içecek ve tekstil sektörleri olmak üzere Malezya pazarına girmek isteyen Türk markaları için Perbadanan Nasional Berhad (Pernas) tarafından sunulan imkanların oldukça önemli olduğu ifade edilmekte olup, Pernas hakkında edinilen bilgiler aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:
 1969 yılında kurulan ve Malezya'nın franchise sektörünün gelişimine liderlik etme yetkisine sahip Maliye Bakanlığına bağlı bir şirkettir.
 Temel amacı franchise verenler ve franchise sahipleri için rehberlik ve özel programlar sağlayarak Malezya'da franchise sektörünün gelişimini sağlamaktadır.
 Franchise verenler ve franchise sahipleri arasında işbirliğine destek vermekle birlikte, halka açılma ve büyüme potansiyeli olan firmalara yatırım yaptığı, doğrudan kendisinin de Malezya'da franchise sahibi olduğu örnekler mevcuttur.
 Yatırımcı eşleştirmesine ek olarak, girişimcilere, büyümelerinin herhangi bir aşamasında franchisor olma yolunda eğitim, danışmanlık ve rehberlik sağlamakta, işlerini büyütmeleri veya kurmaları için kredi, finansman olanakları ve öz sermaye finansmanı sağlamaktadır.

 

Odamız hakkında bilgi almak için