bilgi@izniktso.org.tr - info@izniktso.org.tr

BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
İznik Ticaret Ve Sanayi Odası- Kültür Ve Kaynaşma Gezisi Programı
Buradasınız: Anasayfa / Odamızdan Haberler
15 Kasım 2023, Çarşamba
İZNİK TİCARET VE SANAYİ ODASI- KÜLTÜR VE KAYNAŞMA GEZİSİ PROGRAMI
15-19 NİSAN 2024 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK OLAN BALKAN GEZİSİ PROGRAMI HAKKINDA
İZNİK TİCARET VE SANAYİ ODASI- KÜLTÜR VE KAYNAŞMA GEZİSİ PROGRAMI

BALKAN TURU

İznik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısında görüşülüp planlanan kültür ve kaynaşma gezisinin detayları ektedir.

15-19 Nisan 2024 Tarihleri arasında  İznik Ticaret ve Sanayi Odası olarak kültürel ve kaynaşma amaçlı Balkan Turu planlaması yapılmıştır.İsteyenlerin eşli katılım yapabileceği gezi ücreti kişi başı 500 EURO olarak belirlenmiş olup ,katılmak isteyenlerden kişi başı  100 Euro ön avans alınacaktır.

Gezi Programı : 5 GÜN 4 ÜLKE

Yunanistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Bulgaristan

1.GÜN: Saat 01:00'de İznik’den hareketle yola çıkıyoruz. İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümülcine’de(Komotini) kahve molası ve bu bölgede çekilmiş taze türk kahvesi satın aldıktan sonra Kavala’ya ulaşıyoruz. Kavala Kurabiyemizi alıp, Su kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim Paşa Cami, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda Kavala’dan ayrılıp Selanik’e Ulaşıyoruz. Selanik‘te (Thessaloniki); (Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule, B.İskender, Aristoteles Meydanı)  Akşam Yemeği & Konaklama THESSALONİKİ

2.GÜN: Kahvaltının sonrası Üsküp’e gelip, Taş Köprü, Kuzey Makedonya Meydanı, Mustafa Paşa Camii, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Yol güzergahında Kalkandelen (Tetova) Harabatibaba Tekkesi ile Alaca Camiini görüp, Ohri’ye ulaşıyoruz. Balkanların en güzel şehri olan Ohri gölünde tekne turu. Akşam Yemeği & Konaklama OHRİ

3.GÜN: Kahvalti sonrası, Kosova’nın Başkenti Priştina yakınlarındaki 1.Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret edip, Eski Osmanlı Türk şehri Prizren’e gelip, Taş köprüyü, Sinan paşa Camiini, ve Bektaşi tekkesini ziyaret ediyoruz. Akşam Yemeği & Konaklama ÜSKÜP

4.GÜN: : Sabah otelde alacak olduğumuz kahvaltı sonrası Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. Sofya turumuza başlıyoruz. Şehir meydanı, Aleksandır Nevski Katedrali görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeği&Konaklama SOFYA

5.GÜN: Kahvaltı sonrası panoramik Türkiye’ye dönüş yolculuğumuza devam ederek Plovdiv’i gezip, akşam saatlerinde Sınır kapısından geçip, Edirne ciğeri (Ekstra) yiyoruz. Gece İznik’e siz konuklarımızı almış olduğumuz noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

ÜCRET : 500 €


Fiyatlara Dahil olan hizmetler : İznik kalkış ve İznik’e Dönüş olmak üzere  Mercedes Otobüs ile seyahat ücreti, 4 Ülkenin gezilmesi, Seyahat boyunca rehberlik hizmeti 4 gece   konaklama. 4 Sabah kahvaltısı ve 4 Akşam yemeği.

Yeşil Pasaportlu Yolculara Şenggen vizesi gerekmiyor.

Diğer yolcuların Yunanistan’dan Vize almaları gerekmektedir.(Vize ile ilgili işlemler odamızca yürütüleceğinden tarafımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.)

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler : Ekstra harcamalar ve otellerdeki  mini bar kullanımları. Öğle yemekleri. Single farkı 120 Euro’dur. Yurtdışı harcı 150 TL.

Konu ile ilgili bilgi almak için odamızı arayabilirsiniz :    02247571576  - 05303241416

Odamız hakkında bilgi almak için