bilgi@izniktso.org.tr - info@izniktso.org.tr

BİLGİ EDİNME BAŞVURUSU
Çasgem 2024 Yılı Uzaktan Eğitim Faaliyetleri
Buradasınız: Anasayfa / Odamızdan Haberler
16 Nisan 2024, Salı
ÇASGEM 2024 Yılı Uzaktan Eğitim Faaliyetleri
ÇASGEM 2024 Yılı Uzaktan Eğitim Faaliyetleri
ÇASGEM 2024 Yılı Uzaktan Eğitim Faaliyetleri

Değerli Üyelerimiz ;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bağlı kuruluşu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM); çalışma hayatını ilgilendiren birçok konuda ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim, araştırma, yayın ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.
Katılımcıların ihtiyaçlarına odaklanılarak gerek kurumunuzda gerekse ÇASGEM'de gerçekleştirilebilecek yüz yüze eğitimlerin yanı sıra çağın teknolojisine uygun, dinamik ve keyifli bir deneyim sunan uzaktan eğitim içerikleri de ÇASGEM tarafından hizmete sunulmaktadır. Eğitim başlıklarının yer aldığı 2024 yılı eğitim kataloğunu ekte bulabilir, detaylı bilgi almak ve eğitim planı oluşturmak için hem telefon hem de e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz. 2017 yılından beri ÇASGEM'in uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla hizmete sunulan iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, eğiticilerin eğitimi, etkili sunum teknikleri ve grup önünde konuşma eğitimleri gibi eğitimlere yakın zamanda kişisel koruyucu donanımlarla ilgili kapsamlı ve verimli bir eğitim eklenmiştir.
Yaklaşık 3 saat süren bu eğitimde;
Kişisel koruyucu donanımların iş sağlığı ve güvenliğindeki yeri ve önemi
Kişisel koruyucu donanımların doğru seçilmesi, kullanılması ve tedarik edilmesi
Kişisel koruyucu donanımlarla ilgili ulusal ve uluslararası mevzuatı
Görev, yetki ve sorumluluklar
KKD ürün güvenliği ve belgeler
Doğru koruma sınıfında KKD seçimi için teknik bilgiler, hesaplamalar, işaret okuma KKD kullanım kriterleri, güvenli ve konforlu kullanım, ön muayene, bakım, bertaraf konularına değinilerek katılımcıların doğru koruma sınıfında KKD seçimi yapabilecek ve doğru kullanarak, kullanımı takip edebilecek yetkinliğe ulaşması hedeflenmiştir. Bu eğitim, talep edilmesi halinde uygulamalı olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Eğitimin ücreti kişi başı 200 TL olup kurumsal başvurularda grup indirimi uygulanabilmektedir.
Eğitim duyurularımıza, faaliyetlerimize ve Merkezimizin tüm yayınlarına ücretsiz olarak (www.casgem.gov.tr) internet adresimizden ulaşabilirsiniz. Merkezimiz, kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla ve sosyal taraflarla işbirliğini arttırarak hizmetlerini yürütmektedir. 

Odamız hakkında bilgi almak için